Úvod > O knihovně > Historie knihovny

Historie knihovny

První zmínka o zřízení knihovny vznikla v roce 1932, avšak oficiální zahájení se uskutečnilo 19.3.1933.

Knihovna byla umístěna v bývalé škole (dnes budova Obecního úřadu, která byla v roce 2009 kompletně rekonstruována).

První nábytek zhotovili pro knihovnu místní stolaři, to je trojdílná skříň, stůl a lavice. Knižní fond tvořily hlavně knihy z darů občanů (některé jsou zachovány ještě dosud např. Sokol, Tůma, K.V. Rais, Karolína Světlá apod). Od této doby se knihovna 3 x stěhovala a to do suterénu nové školy a posléze do 1. poschodí Obecního domu. Dočasně byla umístěna v bývalé kotelně Mateřské školy. Do nových prostor nad zrekonstruovanou budovou OÚ se přestěhovala 3.8.2009.

Knihovna za dobu 90 let byla v rámci okresu Frýdek - Místek a povodí Ondřejnice vyznamenána za svou činnost v minulých letech i štítem vzorné knihovny z ministerstva kultury.